Cep Telefonu Almak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar

Yapılan yasal düzenlemelerle birlikte kredi kartına taksit yapılarak cep telefonu satın alınması yasaklandı. Böylelikle satın almak istediğiniz cep telefonunu ya peşin parayla ya da kredi kartına tek çekimle alabiliyorsunuz. Ancak bugün iyi bir cep telefonu almak için en az 1500-2000 TL’yi gözden çıkarmak gerektiği dikkate alındığında, peşin parayla telefon almanın zor olacağı da bir gerçek. Bu nedenle taksitle cep telefonu kampanyaları tüketicilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Bununla birlikte cep telefonu satan bayiler, telefonları taksitle satarken aslında kredi ile bu satışı gerçekleştirmektedir. Taksitle cep telefonu satılırken tüketicilere bankalar ihtiyaç kredisinin özel bir türü olan cep telefonu kredisi vermektedir.

Bu yazımızda cep telefonu kredisi veren bankalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Anında Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Cep telefonu almak isteyenlere kolaylıkla kredi veren bankaları açıklamadan önce şu hususları izah etmemiz yararlı olacaktır. Cep telefonu kredisi, ihtiyaç kredisinin bir türü olduğu için ihtiyaç kredisi almak için istenilen kriterler burası içinde geçerlidir Bu nedenle bankalar, cep telefonu kredisi almak isteyenlerin kredi notunun yüksek olması ve düzenli bir gelirinin olması şeklinde temel kriterlere bakmaktadır.

Şimdi cep telefonuna kredi veren bankalara yakından bakalım:

Odeabank Cep Telefonu Kredisi

Vatan Bilgisayar ile Odeabank arasında gerçekleştirilen protokol sayesinde cep telefonundan beyaz eşyaya varana kadar bir çok üründe taksitle alışveriş imkanı doğmuştur. Vatan Bilgisayar’dan alacağınız cep telefonu, beyaz eşya ve televizyon alımlarında Odeabank ihtiyaç kredisi vermektedir. 8444’e kısa mesaj göndererek en fazla 5 dakika içerisinde kredi sonucunu öğrenebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Odeanabnk’ın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Denizbank Cep Telefonu Kredisi

Media Markt ülkemizin önde gelen elektronik mağaza zinciridir. Media Mrkt, Denizbank ile yapmış olduğu anlaşma ile müşterilerine taksitle cep telefonu ve beyaz eşya satın alam imkanı tanımıştır. Denizbank bireysel ihtiyaç kredisine başvuru yaparak Media Mrkt’ten alacağınız cep telefonu, beyaz eşya ve televizyonları taksitlendirebilirsiniz.

 

ING Bank Teknokredi

Ülkemizin bir başka teknoloji mağazası olan Teknosa, müşterilerinin yüzünü güldürmek ve rahat alış veriş yapmalarını sağlamak amacıyla ING Bank ile anlaşma yapmıştır. Teknokredi sayesinde Teknosa’dan yapacağınız 500-15000 TL arasındaki cep telefonu, beyaz eşya ve televizyon alımlarınızda taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Teknokredi hakkında ING Bank’ın internet sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Burgan Bank Cep Telefonu Kredisi

Burgan Bank da yaptığı kampanyalarla son zamanlarda adından söz ettirmeye başlamıştır. Aylık %1,22 TL ile 48 aya jadar ihtiyaç kredisi vermektedir. Örneğin 2000 TL kredi için aylık 184 TL taksit ödenmektedir. Dosya masrafı ise 10 TL’dir.

TEB Cep Telefonu Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası, esas olarak kurumsal şirketlere yönelik çalışmalar yürütse de son zamanlarda tüketicilere yönelik de çalışmalar yapmaktadır. Bunlardan biri de cep telefonu, beyaz eşya ve televizyon gibi taksitle alınamayan ürünlere yönelik sağladığı ihtiyaç kredisidir. Aylık %1,22 faizle 48 aya kadar ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Dosya masrafı yoktur.

Vakıflar Bankası Cep Telefonu Kredisi

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Vakıflar Bankası da tüketici elektroniği harcamaları için ihtiyaç kredisi vermektedir. Vakıfbank’tan aylık %1,27 faizle 48 aya kadar ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Dosya masrafı 10 TL’dir.

QNB Finansbank Cep Telefonu Kredisi

Finansbank’ın hayata geçirdiği enpara.com internet sitesi üzerinden çok kolay kredi alınabilmektedir. Cep telefonu, televizyon ve beyaz eşya almak isteyen ve peşin parası olmayanlar enpara.com’a giriş yaparak kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi sonucu ise 1-2 dakika içerisinde öğrenilebilir. Aylık faiz oranı %1,42 olan bu kredi 48 aya kadar alınabilmektedir. Üstelik dosya masrafı da yoktur.

Soru Sorabilir veya Yorum Yapabilirsiniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.